Suna Dumankaya’dan Saç Bakımı ( Saçkıran )

Suna Dumankaya’dan Saç Bakımı ( Saçkıran )

Malzemeleri:

Bir avuç kasnı otu
Bir tane soğan
Bir tane yeşil soğan
Bir tane yumurta
Bir avuç kara pelin (zivan çiçeği)
Bir avuç yeşil ceviz kabuğu
Yeteri kadar meneviş yağı

Uygulaması: Bir kabın içine kasnı otu ile zivan çiçeğini koyun. Üzerine sıcak su ilave edin ve 10 dakika kaynatın. Süzün ve elde edilen suya yumurta sarısını ilave edin. İçine meneviş yağınıda ekleyip şampuan kıvamına gelinceye kadar çırpın. Elde ettiğiniz şampuanı saçkıran tedavisinde sık sık kullanmanızı, Suna Dumankaya tavsiye etmektedir.

İkinci Uygulama: Rahatsızlığınız devam ediyorsa, sürekli olarak saçlarınızı meneviş yağı ile ovarak yıkamanız önerilmektedir. Daha sonra soğanlı su ile durulayın, ondan sonrada saçkıran olan bölgeye, çırpılmış yumurta akını sürün.

Üçüncü Uygulama: Kıyılmış yeşil soğan’ı, rendelemiş olduğunuz yeşil ceviz kabukları ile beraber, 20 dakika suda kaynatın. Hazırladığınız karışımın suyunu süzerek elde etmiş olduğunuz suyun içine, yumurta akı ile meneviş yağını koyarak, şampuan kıvamına gelinceye kadar çırpın. Hazırlamış olduğunuz bu şampuan ile sabah akşam saçlarınızı yıkayın.

DİKKAT: Hassas saçlara sahip olanlar kullanmamalı herhangi bir rahatsızlığınız varsa öncelikle doktorunuza danışınız. Alerjisi olanlar bu formülü denememelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir