Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir? Lazer Tedavisi Nedir?

Tırnak mantarı tedavilerinde tedavi aracı olarak krem, jel, eritici bant ve tırnak cilası gibi ürünler kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir. Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir? bu konuda uygulanan yöntemler ise şöyledir.

Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir?

Tırnak mantarı tedavilerinde uygulanan yöntemler nelerdir?

Cerrahi uygulamalar,

Ağız yolu ile alınan ilaçlar,

Krem, jel gibi deri üzerine uygulanan ürünler,

Lazer tedavileri

Araştırmalar ve uygulamalar ile tırnak mantarı tedavilerinde en etkili yöntem lazer uygulamalarıdır.

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi, Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir, Tırnak Mantarı Tedavi Yöntemleri, Tırnak Mantarı Nasıl Geçer, Tırnak Mantarı Tedavisi,  Tırnak Çekilmesi, Tırnak Mantarı Tırnak Çekimi, Tırnak Mantarı İlaç Tedavisi

Tırnak Çekilmesi

Tırnak mantarı enfeksiyonlarında tırnağı çekmek uygulanan yöntemlerden birisidir. Tırnak çekme tek mantar enfeksiyonlarında etkili tedavi yoludur. Ancak mantarın birden fazla tırnakta etkili olması durumunda tedavi daha sancılı bir boyut kazanabilir.

İlaç Tedavileri

Tırnak mantarı tedavilerinde ağız yolu ile alınan ilaçlar, tedavide önemli bir bölümü oluşturuyor fakat bu yöntem pek de pratik değil. Ağız yolu ile ilaç tedavilerinde tedavinin uzun süreli olması ve düzenli ilaç kullanımı gerektirmesi, tedaviyi cazip olmaktan çıkarıyor.

Uyarı: İlaç tedavisi karaciğer yetmezliği bulunan kişilerde olumsuz etki yaratmaktadır. Tedavi süresi boyunca düzenli olarak hasta doktor kontrolü altına alınmalı ve kan testi yaptırmalı.

Tırnak mantarı tedavisinde lazer uygulamaları

Lazer tedavisi en etkili tedavi yöntemi olmasına rağmen ağız yolu ve diğer yöntemler ile tedavi edilemeyen mantarlarda uygulanmaktadır. Lazer uygulamalarında öncelikle mantar enfeksiyonunun boyutu ve etki derecesi belirlenmekte ve lazer uygulama yapılmaktadır. Operasyon sonunda mantar tamamen yok edilmektedir.

Lazer tedavinin avantajları nelerdir?

Diğer tedavilerde sonuç alınamaması durumunda uygulanmaktadır.

Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Tırnakta herhangi bir hasar yaratmamaktadır.

Tedavi sonrasında mantar enfeksiyonu herhangi bir direnç göstermez.

Tırnak mantarı tedavisinde lazer uygulaması, herhangi bir ağrı, sızı ve sancı oluşturmaz.

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi, Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir, Tırnak Mantarı Tedavi Yöntemleri, Tırnak Mantarı Nasıl Geçer, Tırnak Mantarı Tedavisi, Tırnak Çekilmesi, Tırnak Mantarı Tırnak Çekimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir