Uyarılar

Sitemizde çeşitli konularda yayınladığımız yazılar bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz içindir. Buradaki bilgiler hiçbir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar sadece yazarların bilgilerini , tecrübelerini ve fikirlerini aktarmaktadır. Bu nedenle herhangi bir rahatsızlığınızda öncelikle ilgili uzman doktorlara başvurmanız onların kontrolü ve önerisi doğrultusunda diğer tamamlayıcı tedavi yöntemlerini kullanmalısınız. Bilinsizce kullanabileceğiniz herhangi bir bitki size fayda yerine zarar verebilir. Veya kullandığınız bazı ilaçlar var ise bunlar ile etkileşime girebilir. Gelişigüzel bitki kürlerinin kullanılması kesinlikle doğru değildir. Buradaki bilgiler ziyaretçileri aydınlatmak, bilgilendirmek amaçlıdır. Buradaki veya başka bir sitedeki bitkisel kürleri, çayları, bitkisel tedavi yöntemlerini kötü sonuçlar ile karşılaşmamak için kendiniz veya başkası için doktorunuza danışmadan uygulamayınız.

Bitkisel ürünleri, kürleri, çayları fazla kullanarak daha çabuk sağlığıma kavuşurum diye düşünmek yanlıştır. Hiç bir bitkiyi ara vermeden sürekli tüketmeyiniz

Sitemiz içerisindeki konulara yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumları rencide edecek cümlelerin kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu tür yorumlardan yorum sahibi sorumludur.  O nedenle yorum yaparken lütfen seviyeli olmaya özen gösterelim.

Site de yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman;
*Doktor muayenesinin yerini alamaz
*Doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz.
*Kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz.

Sifali.org sayfalarında yer alan konular ziyaretçileri bilgilendirme amaçlıdır. Bu site doktorunuzun yerini almayı hedeflememektedir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için, hasta ve doktorun yüz yüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

sifali.org ve sifali.org’un içeriği, kullanıcıyı sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.

 sifali.org’u  ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitedeki fikirler ve makaleler kendi yorum ve düşüncelerimiz ile hazırlanmış  olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’na aykırıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir