Varis Neden Olur? Varis Nasıl Oluşur?

Varis neden olur bu konuda şunları söylemek mümkündür. Varis daha çok uzun boylu insanlarda görülür. Varis hem kadında hemde erkekte görülen bir problemdir. Bayanlara çok daha oluyormuş gibi düşünülse de bu çok doğru değildir. Ancak tedavi için başvuran bayan hastaların oranı nispeten erkeklere göre fazla bunun nedeni ise görüntü problemi dir. Birde bayanlarda varisin daha çok görülmesinin nedeni  hormonal nedenlerdir. Hamilelikte hormonal değişiklikler varisin artmasına yol açıyor. Bu neden le kadınlarda nispeten daha çok görüldüğü söylenebilir.

Varis Neden Olur?

Varis neden olur; Ayakta sabit bir pozisyonda durmak ile ilgili bir hiç haraket etmediğinizde bir süre sonra ayaktaki toplar damarlarda basınç o kadar artıyor ki burdaki yüksek basınç damar civarına ve oradaki kapakçıklara zarar veriyor işte bunlar varis oluşumuna neden yol açıyor. Varis probleminde en sık risk grubu altındaki meslek grupları ise cerrahlar, diş hekimleri , öğretmenler, pazarcılar, berberler bu gibi bireylerde varise daha çok rastlanmaktadır. Ama şöyle bir şey daha var çok fazla oturan insanlarda da varis gelişme olasılığı yüksektir. Örneğin saatlerce insanlar bilgisayar başında oturabilir. İnsan ayakta 10-12 saat sabit duramaz.

Varis oluşumunu önlemek için bacaklarınızı hareketsiz bırakmayın.

Varis, Varis Çeşitleri, Varis İçin Şifalı Bitkiler, Varis Masajı İçin Özel Yağ Karışımı, Varis Neden Olur, Varis Nedir, Varis Tedavisi, Varis Yarası Tedavisi, Varisin Nedenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir