Vücut Direncini Artıran Doğal Macun

Soğuk günler yavaş yavaş başlıyor. Vücudumuz soğuk günlere karşı daha dayanıklı olmalı bunun için savunma sistemimizi güçlendiren çeşitli bitkisel karışımlardan faydalanabiliriz. Zerdeçal sağlığımıza olumlu katkıları olan bir baharattır. Doğal macun zerdeçal ile hazırlanıyor.

Direnç artırıcı doğal macunu hazırlayabilir vücudunuzun direncini artırabilirsiniz. Zerdeçal kansere karşı koruyucudur. Badem de çinko vardır. Çinko cinsel gücü de artırır. Bağışıklığı güçlendirir. Zerdeçala karşı alerjiniz yoksa bu macunu hazırlayabilirsiniz.

Araştırmalarda zerdeçalın içindeki kurkimin isimli maddenin kansere karşı koruyucu olduğu belirlenmiş.

Zerdeçalın Faydalarını Okuyabilirsiniz.

Dr. Yasemin Bradley Reçetesiz Sağlık Zerdeçallı Macun

Gerekli Malzemeler:

1 tatlı kaşığı zerdeçal

1 kaşık kırık badem veya bütün olarak da koyabilirsiniz.

1 yemek kaşığı bal ekliyoruz.

Tüm bunları karıştırıyoruz. Bu macunu herkes yiyebilir. Enerji almak için sabahları güne enerjik başlamak için alınabilir. Zerdeçalın tadı hafif acımsıdır ama bal ile karıştırınca daha rahat yiyebilirsiniz. Zerdeçalı çorbalara da ekleyebilirsiniz. Zerdeçal ile yapılan bu macunu sabah yiyemediyseniz eğer öğlen yemeğinden sonra tatlı niyetine de yiyebilirsiniz.

Dr. Yasemin Bradley’den Çay Tarifleri

Kış için direnç artırıcı bağışıklığı güçlendiren ve şekeri dengeleyici bitkisel çay tarçın ile ilgili araştırmalar tarçının diyabetlilere iyi geldiği açlık kan şekerini yükselişlerini kan şekeri dalgalanmalarını önlediği görülmüştür.

Tarçınlı Karanfilli Elmalı Bitkisel Çay:

tarcinli-karanfilli-elma-cayi

*Tarçın (8 çubuk) , karanfil (8 tane), elma ( 2 tane dilimlenmiş elma) bunları (1,5 litre) suyun içinde kaynatıyoruz. Bal ile tatlandırmak için içine birazcık hakiki bal ekleyip içiyoruz. Çayı bal ile tatlandırmak çayın antioksidan değerini artırır. Arzuya göre elma yerine armut da kullanabilirsiniz.

Öksürüğü Önlemede Gidermede Yardımcı Zencefilli Çay Tarifi

Zencefili Tarçınlı Bitkisel Çay:

Zencefilin de yine direnci artırır. Öksürüğü kesici özelliği vardır. Çocuklar ve büyükler öksürüyorsa zencefilin öksürüğü kesici bir özelliği vardır.

oksurugu-onleyen-zencefilli-cay

*Zencefil (3 halka taze), tarçın (8 çubuk) , karanfil (8 adet) , limon, 1,5 litre ph yüksek su ile kaynatın yine bir kaşık bal ekleyip içebilirsiniz. (Bu çay öksürüğü olanlar için iyileştirici bir etkiye sahiptir.)

Bu çayında öksürüğü kesici özelliği bulunuyor. Hastalanacağınızı anladığınız zaman bu çayı hazırlarsanız faydasını görebilirsiniz.

Kaynak: Burada yer alan bitkisel macun ve bitkisel çay tarifleri Doktorum Programının 30 Ekim 2012 günü yayınlanan programında Dr. Yasemin Bradley tarafından verildi.

www.kanald.com.tr/doktorum

 

One Comment on “Vücut Direncini Artıran Doğal Macun”

 1. Vücudunuzda ağrı, kırgınlık, kuru öksürük, hafif gönül bulantısı gibi belirtiler varsa şifayı kaptınız demektir.

  VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRAN MACUN

  MALZEMELER;

  20gr. Toz zencefil

  20gr. Toz zerdeçal

  20gr. Toz tarçın

  250gr. Bal

  Yapılışı: Cam bir kasenin içine malzemeleri ekleyip tahta bir kaşıkla karıştırın. Günde 3 öğün bir tatlı kaşığı dilin üzerine koyup eritin. Aç veya tok alınabilir. Aldıktan sonra 30 dakika kadar hiçbir şey yenmez ve içilmez.

  Hamilelerde macunun ise 2 tatlı kaşığını geçmemesi gerekir. Kesinlikle doktora sorulduktan sonra kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir