Siğil Nedir? Wartner Siğil Giderici

Siğil Nedir?

Siğil virüs kaynaklı bir hastalıktır. Hastalık etmeni olan HPV virüsü, farklı tedavi ya da antibiyotikler ile giderilememektedir. Günümüzde tıp alanında yaşanan gelişmeler, henüz siğili giderebilecek bir ilaç geliştirememiştir.

Siğil hastalığı tedavisinde ilaçlar yardımıyla herhangi bir çözüm elde edilememektedir. Bu nedenle yalnızca hastalığın bulunduğu bölgeye özgü tedavi uygulanmaktadır. Sık kullanılan yöntemlerden birisi, deri üzerinde sürülen solüsyonlar ve kremlerdir. Genel olarak bu ilaçlar içerisinde bulunan salisilik sebebiyle siğillerden birkaç hafta içerisinde kurtulmak mümkündür. Fakat siğil, genel olarak tekrar eden bir rahatsızlık olduğu için aynı bölgede tekrar çıkması mümkündür. Bu nedenle tedaviden sonra kişilerin normal yaşamına daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir.

Günümüzde siğil tedavisinde doğal tedavi yöntemleri öne çıkmaktadır. Beslenme alışkanlığında yapılacak değişimler ile bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, siğil gibi virüslere karşı vücudun daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucunda siğil hastalığının daha çok bağışıklık sistemi güçsüz olan kişilerde etkili olduğu görülmüştür.

Siğil virüslerinin yaklaşık 80 farklı türü bulunmaktadır. Bu türlerin bazıları kolaylıkla deriden atılabildiği gibi bazıları daha zorlu bir yapıya sahiptir. Bu zorlu olan virüsler yalnızca lazer yöntemi ile deriden uzaklaştırılmaktadır.

Wartner Siğil İlacı

Wartner Siğil İlacı

Wartner siğil ilacı hakkında, gerçekten işe yarıyor mu?

Siğil hastalığına karşı kullanılan ilaçlardan biriside wartner siğil ilacıdır. Genel olarak kullananların %90 oranında memnun kaldığı ilaç el ve ayak olmak üzere 2 farklı şekilde satılmaktadır. Eğer tedaviyi ev ortamında kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız wartner siğil ilacı sizin için kullanışlı olabilir.

Siğil tedavisinde dondurma yöntemi en sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Wartner siğil ilacı da aynı prensip ile çalışarak dondurma esasına göre tedavi uygulamaktadır.

Siğil Nasıl Geçer?

Wartner siğil ilacı reçetesiz bir ürün olup, hasta tarafından kolaylıkla tek başına kullanılabilir. Kullanım sonrasında siğillerin tamamen ortadan kaybolduğu gözlenmiştir. İlaç, siğil olan deri üzerine sürüldüğünde bölge hemen donacak ve alt kısmında bir kesecik oluşacaktır. Yaklaşık 10 günlük bir süre sonrasında ilaçlı bölgede siğil kuruyup dökülecek ve deriden uzaklaşacaktır.

Wartner siğil ilacı ile siğiller ortalama 10-14 gün arası deriden uzaklaşmaktadır. Siğil oluşumuna neden olan virüsün yapısını bozan ilaç, virüsün ölmesiyle birlikte siğilin deriden atılmasını sağlamaktadır.

 Ellerdeki Siğiller Nasıl Geçer?

Ellerdeki siğiller hem görüntü olarak hemde sağlık açısından istenmeyen bir sorundur. Ellerdeki siğiller nasıl geçer diye çözüm arayanlar için wartner siğil ilacı ile ellerdeki siğilleri yok etmek için size yardımcı olabilir.

El ve ayakta oluşan siğillere özel olarak geliştirilmiş 2 farklı ürüne sahip olan Wartner siğil ilacı, uygun şekilde kullanıldığında %100 yakın çözüm sunmaktadır.

Wartner Siğil İlacı Nasıl Kullanılır

Wartner, siğili 20 saniyede giderilmesine yardımcı olan ve kendinizin uygulanabileceği tek reçetesiz ürün dür. Siğiller için tavsiye edilen bir üründür.

Eğer siğil elinizde ise çocuklarda 5-6 sn üzerinde bekletilmeli yetişkinlerde ise 10 sn yeterlidir.

Eğer siğil ayak tabanında nasırlı bir bölgede ise 20 sn kadar bekletilebilir. Burada daha uzun tutulmasının nedeni buradaki cildin daha kalın olması ile ilgilidir.

Wartner tüpün üzerinde köpük aplikatör tutucuyu 3 sn bastırıp çekeceksiniz.

Wartner siğil ilacını kullanmadan önce mutlaka kullanım klavuzunu önce okuyunuz. 

UYARILAR: Hassas bir cilde sahipseniz öncelikle doktora görünmeniz tavsiye edilir. Wartner 4 yaşının üzerindeki çocuklar ve yetişkinler içindir. Çocuğunuz hassas ve çok alerjik bir cilde sahipse kullanmayınız.

Wartner Siğil İlacı Nasıl Kullanılır

Wartner Siğil İlacı İçinden Çıkanlar;

Wartner siğil ilacının içinde 1 aerosol metal tüp, 1 adet tekrar kullanılabilir aplikatör tutucu, 12 adet tek kullanımlık köpük aplikatörü ve kullanım klavuzu yer almaktadır.

Wartner siğil ürünün orjinal olmasına dikkat ediniz.

Bu yazı Wartner ürünü hakkında bilgi vermek amacı ile yazılmıştır. Her ne kadar ilaç olarak aranıyor olsa da Wartner siğil giderici bir üründür. Eczanelerde bulunur.

Uyarı: Yüz, boyun, koltuk altı, göğüsler, makat çevresi veya genital bölgeler gibi ince veya hassas deri üzerinde kullanılmaz.

Wartner Siğil İlacı Nasıl Kullanılır

3 Comments on “Siğil Nedir? Wartner Siğil Giderici”

 1. Ben yaklaşık 7 yıldır siğil sorunu yaşıyan biriyim bunlardan kurtulmak için denemediğim şey kalmadı siğil bantları veya eczanelerde satılan asit bazlı siğil ilaçları ve hiçbir faydasını görmedim wartner siğil ilacını bana dermatolog olan bir arkadaşım tavsiye etti iyiki etmiş 🙂 gerçekten istediğim etkiyi gösterdi ama ben dozunu yüksek kullandım şu an uygulama yaptığım siğil bölgelerinde yanık izleri var ama geçiyor 🙂 benim sağ elimin 3 değişik bölgesinde vardı bu psikolojik olarakta beni her zaman huzursuz ediyordu insanlar sanki bulaşıcı birşey gibi görüyorlardı bunu kullanıma hazırlıyan sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum….

 2. Arkadaşlar wartner işe yarıyor bugün itibariyle kabuklar düşmeye başladı.. diyosanız ki ben doktora göstermekten bıktım, doktor hepsini yakmıyor görmeden geçiyor… kendi işimi kendim evde yaparım tavsiye ederim….

 3. Wartner Uyarılar:

  Deri sorununun, bir siğil veya taban siğili olup olmadığından %100 emin değilseniz, Wartner®i kullanmadan önce bir doktora danışın.

  Bu ürün yalnızca yetişkinler tarafından uygulanmalıdır. 4 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayın.

  Hamileyseniz veya emziriyorsanız ürünü kullanmayın.

  Cildin donan bölümü aynı oranda hızlı veya tamamen iyileşmeyebileceği için diyabet hastasıysanız ürünü kullanmayın.

  Kan dolaşımı zayıf olan kişiler, Wartner®i kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

  Yüz, boyun, koltuk altı, göğüsler, makat evresi veya genital bölgeler gibi ince veya hassas deri üzerinde kullanmayın.

  Tahriş olmuş deri veya enfeksiyonlu, kızarmış veya kaşınma veya şişme gibi herhangi bir iltihap belirtisi gösteren deri üzerinde kullanmayın.

  Üzerinde kıl çıkan siğiller & taban siğillerinde, doğum lekeleri, koyu renkli benler, pigmente deri veya diğer olağandışı görünen cilt durumlarında kullanmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir