Yaz Tatilinde Yapılacaklar Listesi Sizin İçin Hazırlandı

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, yaz tatili hakkında, akıllarda pek çok soru işareti belirdi. Bütün br kış çalışıp yorulan bedenler, yaz tatilinde yatıp, uyuyup, sürekli dinlenmeliler mi? Bu konu akıllardan ilk olarak atılması gereken bir konu aslında. Çünkü yaz tatilinde yatıp uyuyup dinlenmek ile artık insanlar yaz tatili yaptıklarını düşünmüyorlar. Yaz tatilinde ne yapılır, yaz tatilinde ne yapılmalı, yaz tatilinde ne yapabilirim gibi sorular varsa aklınızda, yaz tatilinde yapılabilecekler listesinde ilk olarak, çevrenizde gidip görmediğiniz; ancak görülebilecek olan yerleri gezmenizin yer alması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Yaz tatilinde yapılabilecekler listesinde, turizm merkezlerinin de yer aldığını unutmamak gerekir. Turizm merkezleri, bünyelerinde danışma büroları oluşturmuşlardır. Bu danışma bürolarının, siz ve sizin gibi, yaz tatilinde ne yapabileceğini bulamayan kişiler için hazırlandığını belirtmek isteriz. Danışma bürolarına telefon ederek, yaz tatilinde, aradığınız turizm merkezinde sizin için ne gibi olanakların bulunabileceğine dair fikir alabilirsiniz.

Yaz tatilinde, müze ve ören yerlerini ziyaret etmek istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlamalısınız ki, müze ve ören yerleri, yaz tatilinde genellikle turistler için dizayn edilmektedir. Türkçe bir tanıtım kitapçığı ya da not bulamazsınız. Yaz tatilinde, eğer grup halinde değil de tek başınıza, müze ve ören yerlerini ziyaret edecekseniz, sizinle birlikte orada başka bir grubun daha var olduğu zamana denk getirmeniz gerekmektedir. Bu gibi gruplar mutlaka yanlarında rehber bulundururlar. Bu rehberlerin anlatımlarına siz de kulak misafirliği edebilirsiniz.

Yaz tatilinde yapılabilecekler listesinde, özel aracı ile gezecek olan kişiler için de bir notumuz bulunmakta: Kendi aracınızla gezecekseniz eğer, yol üzerlerinde bulunan tabelalara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tabelalar genellikle dönüş yollarına konulmaktadır; ve siz gördüğünüzde muhtemelen, döneceğiniz yeri geçmiş olursunuz. Yaz tatilinin yolda geçmesini istemiyorsanız; tabelalara dikkat!

Yaz tatilinde elinizin altında bir özel aracınız yoksa; ve otobüsle gidecekseniz, gittiğiniz tatil yerinde gezmeniz zor olacaktır. Muhtemelen sapa yerlere girmek istemeyeceksiniz; çünkü oralara giden ulaşım aracı bulamayacaksınız. O halde, otostop yapın. Sizi arabasına alan mutlaka birileri olacaktır.

Yaz tatilinde ayrıca, dalış yasağı olan yerlerde dalmamak, ören yerlerinde yerlere çöp atmamak, plaja fotoğraf makinesi ya da kamera götürüldüğünde dikkatli olmak, yenilecek olan yemeklerin fiyatlarını önceden sormak da, yaz tatilinde yapılacaklar listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. Keyifli tatiller dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir