Yeni Doğan Bebek Bakımı İle İlgili Genel Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, yeni doğan bebek beslenmesinden bahsetmeye başlayarak, sonrasında da bilgilerimizi geliştirip, yeni doğan bebek bakımına kadar, kısaca bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Yeni doğan bebek beslenmesinde, ilk olarak şunu bilmeniz gerekmektedir: yeni doğan bebek beslenmesinde, anne sütünün önemi çok büyüktür, ve, yeni doğan bebek beslenmesinde, ilk altı ay boyunca, sadece anne sütünden yararlanılması gerekmektedir. Anne sütü, yeni doğan bebek beslenmesinde ilk altı ay kullanılırken, şu da unutulmamalıdır ki, bebeğe, anne sütü haricinde su dahi verilmemelidir…

Yeni doğan bebek beslenmesinde anne sütü, bebeğin gereksinimlerine göre salgılanmaktadır, ve bundan dolayı, yeni doğan bebek bakımı sırasında, anne sütünden gerektiği kadar yararlanmaya önem vermek gerekmektedir; yeni doğan bebek bakımı için şunu söyleyebiliriz: anne sütü, anne ile yeni doğan bebek arasındaki çok özel bağı ifade etmektedir… Yeni doğan bebeğinizin ishal olması durumunda, anne sütünün katılaştığını belirtirsek, bu özel bağı anlatmamız daha kolay olacaktır…

Yeni doğan bebek nasıl yıkanır?

Bu sorusunun yanıtı ise şu şekildedir; Yeni doğan bebeğin vücudu havlu ile sarılı, başı açıkken, bebeği tek elinizle tutup, diğer elinizle de onun başına, kafası tamamen ıslanıncaya kadar su dökün.

Yeni doğan bebek nasıl yıkanır

Kullanılacak suyun ılık olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Bebeğin başını yıkadıktan, ve yıkama işlemi tamamlandıktan sonra, önce bebeğin başını kurulayın, ve havlu ile sardıktan sonra vücudunu açarak yıkama işlemine devam edin. Bir elinizle bebeğinizi tutar, ve başını desteklerken, diğer elinizle, göğsünü ve bedenini ıslatın. Bebeğin sırtını yıkamak için onu yavaşça öne doğru eğmeniz, ya da, omuzlarına kadar suyun içine batırmanız gerekmektedir.

Yeni doğan bebek ile ilgili bilgilerimize, yeni doğan bebek nasıl tutulmalı sorusunun yanıtı ile devam etmek istersek, yeni doğan bebek nasıl tutulmalı sorusunun yanıtı önemlidir; fakat, korkulacak bir durum olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. Yeni doğan bebek nasıl tutulmalı sorusunun yanıtları arasında ilk olarak, bebeğin başı ile bedeninin aynı doğrultuda olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni doğan bebek nasıl tutulmalı sorusunun yanıtları arasında, yeni doğan bebeğin kafasını tutamadığının da unutulmaması gerekmektedir; bu nedenle, yeni doğan bebeğin kafasını, ve boynunu desteklemek durumundasınız, ancak desteklemeniz gereken yerlerin de sadece bebeğin kafası ve boynu olmadığını, tüm vücudunun desteğe gereksinim duyduğunu unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir