Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

Yeşil kahve aslında yeni bir şey değildir. Bildiğimiz kahvenin kavrulmamış halidir. Kahve çekirdeğinin doğal ham hali yeşildir. Yeşil kahve kavrularak bizim alışmış olduğumuz kahve halini alır. Kahvenin orjinal hali olan yeşil kahvenin sağlığımız için bazı faydaları bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlere yeşil kahvenin faydaları, yeşil kahvenin içeriği, yeşil kahve nasıl pişirilir, yeşil kahve nasıl içilir, yeşil kahve nerede satılır, yeşil kahve çekirdeklerinin faydaları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Yeşil Kahvenin ve Çekirdeğinin Faydaları 

Yeşil kahve 5 metre yüksekliğe kadar büyüyen ağaçtan elde edilir. Kavrulmadığı zaman şifalı etkisi ve antioksidan özelliği çok daha yüksek olmaktadır.

Yeşil kahvenin içeriğinde kafein var.  Klorojenik asit içerir. Yeşil kahvenin içeriğindeki klorojenik asit yağ yakımına ve zayıflamaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını hızlandırdığı için hem ödemi çözüyor hemde zayıflamaya yardımcı oluyor. Kendinizi hafif hissetmenizi sağlıyor.

Yeşil kahvenin yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Aynı yeşil çay gibi vücutta yağ yakımına yardımcı oluyor. Yeşil kahvenin faydaları arasında metabolizmayı hızlandırma özelliği de bulunur.

Yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelen yeşil kahvenin özellikle şeker hastaları için de faydalı olduğu biliniyor.

Yeşil kahve iyi bir antioksidandır.

Kavrulmuş kahvenin aksine uzun vadede yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur.

Genç ve uzun yaşama yardımcı olacak besinlerden biri de yeşil kahvedir.

yesil-kahvenin-faydalari

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

Yeşil kahveyi bildiğimiz kahve gibi üzerine kaynar su döküp hazırlıyorsunuz. Yeşil kahve ile kavrulmamış kahve arasında çok aşırı bir tat farkı yoktur. Bu nedenle tüketmekte çok sıkıntı çekmezsiniz.

1 tatlı kaşığı yeşil kahve çekirdeğini orta boy bir fincana döküp üzerine kaynar su döküp karıştırarak içebilirsiniz.

Yeşil Kahve Nerede Satılır? Yeşil Kahve Çekirdeği Nerede Bulunur?

Yeşil kahveyi Mısır Çarşısında ve büyük marketlerde bulabilirsiniz.

Yeşil Kahvenin Zararları:

Yeşil kahvenin zayıflama ürünü olarak ve bu amaçla çok tüketildiği biliniyor. Ancak kahvenin fazla tüketilmesi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için kahveyi çok aşırı tüketmekten kaçınmalıyız. Yeşil kahvenin içildiği zamanlarda günde en az 2,5 litre su içmeye özen göstermeliyiz.

Yeşil Kahve Nasıl İçilir?

Öncelikle çok fazla kahve içmenin tüketmenin zararlı olacağını belirtiriz. Gün içinde sabah ve akşam 2 den fazla içilmemesi gerektiğini hatırlatırız.

yesil kahve

One Comment on “Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir