Yulafın Faydaları Ve Yulaf Lapası Tarifi

Yulaf önemli ve şifa kaynağı bir bitkidir. Yulafın faydaları nelerdir. Yulaf ülkemizde de malesef  çok fazla kullanılan bir tahıl değil ama yulafı daha fazla kullanmalıyız. Yulafın faydalarını gördüğünüzde sizde beslenmenize yulafı ekleyeceğinizi düşünüyorum. Yulaf kolesterolü düşürücü özelliğe sahiptir. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini %12 azaltır. Günde 1 porsiyon yulaf tüketirseniz.

Yulafın faydaları arasında cilde iyi geldiğinden de söz etmek gerekir. Yulaf lapası egzama, alerji ve mantarlarda son derece önemli bir etkiye sahiptir. Buda ispatlanmış bir gerçektir.

Yulaf Lapası Nasıl Hazırlanır? Yulaf Lapası Tarifi

Yulaf lapası tarifi; Yulaf lapası için bir kap ezilmiş yulafı (toz haline gelmiş) alıyorsunuz. Cam bir kap içine koyduğunuz yulafın üstüne bir su bardağı kadar sıcak su koyuyorsunuz. Sonra bunu da süt gibi uyuma bırakarak şişmesini  bekliyorsunuz ve yulaf lapası halini alıyor.  Hafif karıştırın.

Bu yulaf lapası neye iyi gelir?

Egzama, Kurdeşen Ve Güneş Yanığı İçin Yulaf Lapası

Egzamalı olan bölgeye bir miktar yulaf lapasını krem gibi sürüyoruz. Üzerini çok sıkmadan streç filmle sarıyoruz. 15-20 dakika sonra kaşıntıların azaldığını fark edeceksiniz. Yan etkisi olmayan doğal yöntemdir. Bu uygulamayı her gün 2 defayı geçirmeden fazla abartmadan yapın. 15 dakikadan fazla sarılı bırakmayın. Yulaf lapasını sürünce hafif bir yanma hissedilebilir.

Kurdeşen olanlar bilir.  Sürekli bir kaşıntı olur. Perişan olurlar. Hatta gece uyuyamazlar. Yaşam kalitesini son derece olumsuz yönde etkiler.

Kurdeşen için bir küvet dolusu sıcak suyun içine bir kaç avuç yulaf ezmesi atsınlar ve içinde 15-20 dakika yatsınlar. Hem dinlendirir hemde kaşıntıları hızlı bir şekilde azalacaktır.

http://oynat.cubecdn.net/doktorumvod/mp4/2012/4/12/1329.mp4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir