Yüz Bakımında Doğal Cilt Bakımına Ne Dersiniz

Cilt bakımı; ve buna paralel olarak da yüz bakımı, her kadının, belirli bir yaş itibariyle yapması gereken uygulamalardır. Ancak cilt bakımı; ve paralelinde de yüz bakımının uygulanabilmesi için kullanılması gereken cilt bakımı ürünlerinin fiyatlarını, cilt bakımı ve yüz bakımı yapan her kadın bilmektedir. Uygun fiyatlı cilt bakımı ürünlerinin, yüksek fiyatlı cilt bakımı ürünlerine oranla daha çok tercih edildiği bilinmektedir; ancak cilt bakımı ürünlerinin uygun fiyatlı olanlarının kalitesinin düşük olduğu, herkes tarafından söylenmektedir. Oysa ki, aslında, uygun fiyatlı cilt bakımı ürünlerinin de kalitesi yüksek olabilir. Şöyle ki, doğal cilt bakımı yapan kişiler bilirler ki, cilt bakımında kullanılan doğal cilt bakımı malzemelerinin fiyatları, hiç de farklı değildir. Cildi sıkılaştırmak için kullanılabilecek, doğal cilt bakımı ürünlerinden bahsedeceğiz sizlere bu yazımızda; yani meyvelerde. Meyveler ne kadar pahalı ise, doğal cilt bakımı da o kadar pahalıdır. Sizce bu pahalılıkta, cilt bakımı ve yüz bakımı yapmak çok mu zor? O halde, cildi sıkılaştırmak için, derhal işe koyulabiliriz demektir…

Elma: Doğal cilt bakımı yapacak olanlar, cildi sıkılaştırmak için, yüz bakımında, elmadan faydalanabilirler. Elma, uzun senelerdir, doğal cilt bakımında kullanılan meyvelerin başında gelmektedir. Elmanın içerisinde yer alan elementler, yüz bakımı yapacak olan kişilerin ciltlerinde bulunan akne sorununa karşı iyi gelecektir. Elma aynı zamanda, cildi yumuşatan bir etkiye sahip olduğu gibi, cildi sıkılaştıran meyvelerin de arasında yer almaktadır. Doğal cilt bakımında bu kadar faydası olan elma, aynı zamanda, nefes açıcı; ve kepek önleyici özellik de taşıması ile bilinmektedir. Banyo suyunuzun içerisine ekleyeceğiniz bir bardak elma suyu, tüm bu belirtilenleri sizler için tek seferde yapmaya yetecektir.
Limon: Doğal cilt bakımı yapmak isteyen kişiler, herkesin evinde bulunan ve faydaları saymakla bitmeyecek olan limondan da faydalanabileceklerdir. Cildi sıkılaştırmak için limondan faydalanabilecek olan, cilt bakımı ve yüz bakımı uygulayacak kişiler, banyo sularına katacakları bir limonun suyu ile, aslında, cildi sıkılaştırmaktan çok daha fazlasını da yapabilirler. Örneğin, ciltte bulunan aknelerden, limonun renk açıcı özelliği sayesinde kurtulabilirler. Saç derilerini, cilt bakımı yaparken canlandırabilirler. Limon ile, dirsek ve topuklarındaki sertliklerden kurtulabilir; bunun yanında, limon suyu ile zayıflayabilirler…
Muz: Cildi sıkılaştırmak ve yumuşatmak için yüz bakımında kullanılabilecek olan muzun, püresini, yüzünüze uygulayarak 20 dakika bekletmeniz, yüzünüzün daha sıkı ve yumuşak olmasını sağlayacaktır. Muz içerisinde bulunan doğal yağlar ve protein, cildinizi olduğu kadar saçlarınızı da besleyecektir. Şöyle ki, bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp saçınıza uyguladığınız muz maskesi, saçlarınızın, boyalıyken bile daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.
Şeftali: Doğal cilt bakımı içinde kendisine has bir yeri olan şeftali, özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerin kullanması gereken bir doğal cilt bakımı ürünüdür. Taze bir şeftaliyi ezerek, içerisine ekleyeceğiniz bir yemek kaşığı yoğurdu yüzünüze sürer; ve 20 dakika sonra yıkarsanız, cildi sıkılaştırmak için ne kadar faydalı bir uygulama yaptığınızı hemen anlarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir