Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?

Zayıflamak İstiyorsanız Bu Önerilere Kulak Verin!

Öncelikle zayıflamayı bir güzelleşme aracı olmaktan çıkarmanız gerekmektedir. Tabi ki bu durumun psikolojik boyutu bulunmaktadır. Hatta zayıflamak isteyenlerin öncelikle psikolojik açıdan buna hazır olması gerekmektedir. Ancak sağlığın, güzel olmaktan çok daha önemli olduğunu unutmamalısınız. Bu durumu bir takıntı haline dönüştürmek yerine, doğal yollardan metabolizmanıza uygun şekilde gerçekleştirin.

Her insanın aynı metabolik değerlere sahip olmadığını ve her insanın kendine özgü bir vücut yapısı olduğunu bilmelisiniz. Normal kilo, kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bu anlamda, aşağıda yer alan önerilere dikkat ederek daha sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?

1-Öncelikle bir diyet ya da zayıflama programına başlamadan önce bir uzman diyetisyene başvurmanız gerektiğini unutmayın. Tükettiğiniz ürünlerde almış olduğunuz kalori, gün içerisinde harcamış olduğunuz kaloriden fazla ise doğal olarak kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu gibi bir sorunu önlemek için yapabileceğiniz iki şey mevcuttur. Birincisi tüketmiş olduğunuz gıdaların kalori değerlerini belirleme, ikinci olan ise daha fazla hareket etmektedir.

2-Diyet yapmanın aç kalmak olmadığını unutmayın. Diyet yapmanın asıl amacı, düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmak, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinlerin yeteri kadar alınmasını sağlamaktır. Aç kalmanız durumunda tüketmiş olduğunuz gıdalar yakılmayacak, yağ olarak size kalacaktır.

3-Düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmak, zayıflama yolunda atacağınız ilk adım olmalıdır. Öğün atlamamaya özen gösterin.

4-Vücut yapınıza ve metabolizmanıza göre vermeniz gereken ideal kilonun belirlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle hızlı kilo vererek başarılı olmayı düşünmeyin. Bu şekilde zayıflama, vermiş olduğunuz kiloların daha hızlı bir şekilde geri alınmasına neden olacaktır.

5-Şok, hızlı adı altında sunulan diyet listeleri ve diyet programları, sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir. Bu diyetlerden uzak durun.

6-Zayıflamak isteyenlere uzmanların ilk tavsiyesi spor faaliyetlerine yönelmeleridir. Ancak size uygun çalışmanın ne olacağını ve nasıl uygulayacağınızı uzmanların önerilerine göre belirlemeniz gerekmektedir. Eğer spor yapmak için yeterli vaktiniz yok ise gün içerisinde araç kullanmak yerine kısa mesafelerde yürümeyi tercih edebilirsiniz.

7-Yukarıda psikolojik açıdan zayıflamaya hazır olmanın önemini vurgulamıştık. Stres ve sıkıntı, zayıflamanın önünde ki en büyük engeldir.

8-Şeker, unlu ürünler, soslu gıdalardan uzak durun. Özellikle aşırı yağlı ürünleri tüketmek, size daha hızlı kilo alarak geri dönecektir.

9-Gün içerisinde bol miktarda su tüketmeyi unutmayın.

 

2 Comments on “Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyım?”

  1. Zayıflamak için ne yapmalıyım konusu ile ilgili önerileriniz için teşekkür ederim. Zayıflamak isteyen arkadaşların tatlı krizine çözüm sağlaması için zayıflatan bir tatlı tarifi vereceğim.

    1 Elma rendesi, 1 Ceviz, 1 Çay Kaşığı Tarçın bu malzemeler ile yapacağınız tatlı çok hafif olacaktır. Belirli ölçüde şeker hastaları bile bu tatlıdan yiyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir