Zayıflatan Bitki Çayı Tarifi

Doktorum programında verilen zayıflatan bitki çayı tarifini hazırlamak isteyenler aşağıdaki malzemeleri güvendikleri bir aktardan temin ederek zayıflatan bitki çayını evde hazırlayabilirler.

Zayıflatan Bitki Çayı

Zayıflatan Bitki Çayı İçin Gerekli Malzemeler:

1 tutam kiraz sapı
Yarım kaşık rezene tohumu
2 avakado yaprağı
3 yaprak sinemaki
1 tutam mısır püskülü

Tüm malzemeleri bir bardak suya ekliyoruz. 3 dakika kaynatıyoruz. Demlenmiş çayımıza limon parçaları ekliyoruz.

Uyarı: Zayıflamak isteyenler öncelikle doktora kontrol olmalı. Diyetisyen kontrolünde zayıflamaya çalışmalıdır. Burada verilen bitkilere karşı alerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Alerjiniz varsa içmeyiniz. Bu yazı ve bitkisel çay tarifleri herhangi bir teşhis ve tedavi amacı gütmez bilgilendirmek için yazılmıştır.

ÖNEMLİ: Sinemaki çayı 1 haftadan fazla süre kullanılması önerilmez. Bağırsak tembelliği yapar. Sinamaki bağırsağın içinde reaksiyona neden oluyor. Bağımlılık yapabiliyor. Bağırsak mukozasının yapısını değiştiriyor. Bu nedenle sinamaki kesinlikle önerilmiyor. Bizim önerimiz bu bitkiyi bu tariften çıkarıp çayı hazırlamanız dır.

Müshil etkili bitkiler kullanılırken çok dikkat edilmelidir. Kullanılan miktar çok önemlidir. Bu nedenle müshil etkili bitkiler doktora danışılmadan asla kullanılmamalıdır.

Kabızlık sorunlarında müshil etkili barut ağacı kabuğu kullanılması daha az yan etkiye sahip olması, tahriş edici etkisinin daha düşük olması nedeniyle tercih edilebilir. Barut ağacı kabuğunun taze kabukları tahriş edici özelliktedir. Bu bitkinin dal kabukları toplandıktan sonra 1 yıl bekletilmesi gerekmektedir. Bu ve diğer müshil etkili bitkilerin uzun süreli kullanılmaması gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir