Zayıflatan Bitkiler ve Çaylar

Yaz aylarının gelmesiyle kışın alınan kilolardan kurtulmak bütün kadınların en çok istediği şeylerden biridir. Yaz mevsimine sağlıklı ve fit girebilmek için kadınlar zayıflama yollarına ve diyetlere büyük bir ilgi gösteriyorlar.

Size bir diyet programı önermeyeceğiz. Beşi bir yere formülüyle üç ay içinde 20 kilo vermeniz mümkün. Bunu mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan olan karşımı günde iç fincan içerek yapmanız mümkün.

Doğal yollardan kilo vermek insan sağlığı için çok önemlidir. Bitki yaprakları, dengeli bir şekilde kullanılırsa vücuttaki yağları yakmaya ve kolesterolü dengelemeye yardım eder. Bitki çayı diyeti ile ayda beş kilo verebilirsiniz. Bitki çayından elde edilen karışımlar günde iki yada üç bardaktan fazla içilmemesi gerekir. Diyet çayı hazırlarken bitkiler kaynatılıyor. Bu çok yanlış bir uygulamadır. Doğru bir bitki çayı hazırlamak isteyen kişiler, suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklemelidirler.

Beşi Bir Yerde Nasıl Hazırlanır

Bir litre kaynatılan suya biber kaşık mate yaprağı, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı ilave edilir. 10 Dakika demlenmesi için beklenir ve süzülüp içilir.

Bitkiler Ne İşe Yarar:

Mate Yaprağı ; Bütün dünyada obezite tedavisi için kullanılan mate yaprağı, yağ emilimini engelleyip vücuttan su atılmasını kolay bir hale getirir. Her yaş grubunda insanın rahat bir şekilde kullanabileceği bir bitkidir. İştahı kapatır ve zayıflamaya yardım eder.

Yeşil Çay ; Son dönemlerde kullanımı bir hayli çoğalan yeşil çay, vücutta birikmiş olan toksinleri artırıp sindirimi kolay bir hale getirir.

Funda Yaprağı ; Funda yaprağı çok iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü yapraktır. Bu özelliği sayesinde zayıflamaya yardım eder.

Biberiye ; Biberiye hazmı kolaylaştıran ve yağ eriten bir özelliğe sahiptir. Vücutta birikmiş olan toksinleri atıp insanı ideal kiloya getirmeye yardım eder.

Kekik ; Halk arasında çok yaygın bir şekilde kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırır. Vücuttaki fazla suyu atıp kilo vermeye yardım eder.

BİTKİSEL ÇAYLARIN YAN ETKİLERİNİ ARAŞTIRMADAN VE DOKTORUNUZA DANIŞMADAN KULLANMAYINIZ. KULLANIM MİKTARI ÇOK ÖNEMLİDİR. AŞIRI ALINMASI SAĞLIĞINIZI BOZABİLİR.

Uyarı: Herhangi bir sağlık probleminizde öncelikle doktorunuza danışınız. Sağlıklı zayıflamak ve kilo vermek için beslenme uzmanlarının önerilerini dikkate alınız. Kısa sürede aşırı derecede zayıflamak sağlığınızı bozabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir